List do rodzin

5
(1)

Drogie Rodziny… zapraszamy Was do….

Fundacja „Być Bardziej” powstała pod koniec 2012 roku. W tym roku będziemy obchodzić swoje 10-lecie działalności. Wśród znanych programów, które realizowaliśmy w tym czasie były: „Nakarm głodnego. Szczęśliwe dziecko z pełnym brzuszkiem” i aż 8 edycji ogólnopolskiego programu społecznego „Dzwonek na obiad”. Naszym celem jest propagowanie postawy dobroczynnej, kształtowanie ludzkich postaw i praw, w oparciu o wartości i normy ogólnoludzkie, ale przede wszystkim pomoc polskiej rodzinie. Pragniemy rozszerzać naszą działalność i ukierunkować projekty fundacji na rzecz promocji instytucji rodziny. Chcemy przedstawić wszystkim naszym Rodzinom w Polsce nasz nowy projekt pn. Rodzina Roku i zaprosić do wzięcia udziału w konkursie.

Na pierwszym miejscu wśród wartości (z wynikiem 80%!) respondenci badania CBOS ze stycznia 2019 roku stawiają szczęście rodzinne. Jednak w Polsce rozwodzi się już co trzecie małżeństwo: średnio co roku orzeka się od 64 tys. do 67 tys. rozwodów, a w tym samym czasie związek małżeński zawierało około 195 tys. narzeczonych. Obecnie przechodzimy kryzys instytucji małżeństwa i w tym także rodziny. Kryzys ten coraz bardziej się pogłębia. W pierwszym kwartale 2021 roku w Polsce było więcej rozwodów, niż ślubów: zawarto przeszło 13 tys. małżeństw, a rozpadło się aż 16 tys. Często przyczyną tego jest właśnie brak zrozumienia, „uwspólnotowienia” rodziny. Największą wartością życia rodzinnego i podstawą zarazem jest oczywiście rodzina jako całość, ale niebywale urokliwy z punktu widzenia rodzica jest uśmiech dzieci.

Dnia 23 października 2022 roku Fundacja Być Bardziej” startuje z  ogólnopolskim projektem pn. Rodzina Roku (I edycja). Chcemy zwrócić uwagę i promować rodzinę jako mężczyznę i kobietę wraz z dziećmi, gdzie razem mogą jeszcze więcej. I edycja zostanie przeprowadzona pod hasłem: Wolny czas spędzamy razem

Zapraszamy do I edycji naszego konkursu pn. Rodzina Roku wszystkie rodziny zamieszkujące na terenie Polski. Pokażmy że są wśród nas liczne rodziny w których jest prawdziwa miłość i szczęście, a wszyscy jej członkowie razem budują cywilizację miłości i umieją razem przeżywać wspólne chwile. Etap pierwszy konkursu to wybór spośród rodzin zgłoszonych w danym województwie Rodziny Roku danego województwa poprzez glosowanie, którego dokonają internauci. Każda z wybranych rodzin ze wszystkich województw będzie nominowana do tytułu Rodziny Roku w Polsce, którą wybierze powołana przez Fundację Kapituła.  

Włączając się w nasz program wspólnie pokażmy, że najważniejsza jest RODZINA, a to pozwoli nam wszystkim razem być bardziej i tworzyć ogólnopolski projekt pn. Rodzina Roku skierowany do wszystkich rodzin w Polsce.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.