Ruszyła II edycja ogólnopolskiego konkursu Rodzina Roku

0
(0)

INFORMACJA PRASOWA

Ruszyła II edycja ogólnopolskiego konkursu Rodzina Roku.

Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Rodzin. To najlepszy czas na przypomnienie czym jest rodzina. Dlatego ruszamy z II edycją konkursu Rodzina Roku. W ten sposób chcemy pokazać, że umiemy wspólnie pielęgnować to co najlepsze w naszych rodzinach. Budujmy więzi rodzinne- podkreśla ks. Andrzej Sikorski

Ruszyła ogólnopolska kampania informacyjno-edukacyjna Rodzina Roku. Głównym przesłaniem jest zauważenie i wsparcie małżeństwa oraz rodziny. Organizatorzy projektu chcą podkreślić, że to rodzina jest najlepszym środowiskiem opiekuńczo-wychowawczym dla młodego pokolenia. Fundacja „Być Bardziej” zachęca wszystkie rodziny w Polsce do wzięcia udziału i wykonania jednej z prac: filmowej, plastycznej czy literackiej do hasło „Wolny czas spędzamy razem”. Ten temat powinien towarzyszyć wszystkim rodzinom w tworzonych pracach konkursowych.

Kampania Rodzina Roku jest odpowiedzią na badania CBOSu, z których wynika- jak mówi ks. Andrzej Sikorski z Fundacji „Być Bardziej”- że na pierwszym miejscu wśród wartości (z wynikiem 80%!) w styczniu 2019 roku badani postawili szczęście rodzinne. Jednak w Polsce rozwodzi się już co trzecie małżeństwo: średnio co roku orzeka się od 64 tys. do 67 tys. rozwodów, a w tym samym czasie związek małżeński zawierało około 195 tys. narzeczonych. Ks. Sikorski z niepokojem podkreśla, że obecnie przechodzimy kryzys instytucji małżeństwa i w tym także rodziny. Kryzys ten coraz bardziej się pogłębia. W pierwszym kwartale 2021 roku w Polsce było więcej rozwodów, niż ślubów: zawarto przeszło 13 tys. małżeństw, a rozpadło się aż 16 tys. Często przyczyną tego jest właśnie brak zrozumienia, „uwspólnotowienia” rodziny. Największą wartością życia rodzinnego i podstawą zarazem jest oczywiście rodzina jako całość, ale niebywale urokliwy z punktu widzenia rodzica jest uśmiech dzieci.

Hasłem II edycji kampanii Rodzina Roku są słowa: „Wolny czas spędzamy razem”. W ten sposób chcemy kształtować pozytywny wizerunek małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny, a także zachęcić rodziny do posiadania więcej dzieci. Jak stwierdza ks. Andrzej Sikorski, organizator kampanii: Wszyscy ludzie na całym świecie potrzebują uniwersalnych jakości w relacji z najbliższymi. Potrzebujemy miłości, bezwarunkowej akceptacji, bezpieczeństwa, szacunku i zaufania, a także słów i czynów, skierowanych do nas, które te wartości wyrażają. Nasz życie w ciągłym pośpiechu i chęć pogodzenia wszystkich obowiązków nie sprzyja budowaniu rodzinnych więzi i zacieśnianiu relacji. Często pochłonięci wirtualnym światem i tematami globalnymi, gubimy tych, którzy są najbliżej nas: naszych dziadków, rodziców, rodzeństwo, dzieci. Przestajemy znać nasze pochodzenie, cenić wielopokoleniowość domów i różnorodność naszych rodzin. Wszystkie nadesłane prace w różnych trzech formach mają także za zadanie zachęcić inne rodziny do wcielania tych dobrych praktyk przedstawianych przez rodziny konkursowe.

Fundacja „Być Bardziej” zachęca wszystkie rodziny do wzięcia udziału w konkursie. W tym celu należy wspólnie wybrać jedną z trzech form: filmowa, literacka lub plastyczna i przygotować swoją pracę pokazującą własną rodzinę. Następnie zarejestrować się i wykonaną pracę wraz z opisem rodziny przesłać przez specjalny formularz zgłaszający znajdujący się na stronie www.rodzinaroku.pl. Tam również każdy znajdzie regulamin i szczegóły konkursu. Czekamy na wszystkie filmy od rodzin do 26 czerwca 2023 roku.

Sponsorami nagród są: Firma VORWERK i Pensjonat Zającówka ze Szklarskiej Poręby

Fundacja Być Bardziej

Ks. Andrzej Sikorski

Tel. kom. +48 730 96 97 97

E:mail: sekretariat@rodzinaroku.pl

Fb- https://www.facebook.com/profile.php?id=100071688294173

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.